Dyskusje biblijne
Witam wszystkich - Wersja do druku

+- Dyskusje biblijne (http://dyskusjebiblijne.info.pl)
+-- Dział: Społeczność forum i ekipa (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-spolecznosc-forum-i-ekipa)
+--- Dział: Witaj na forum :) (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-witaj-na-forum)
+--- Wątek: Witam wszystkich (/thread-witam-wszystkich--491)

Strony: 1 2

Witam wszystkich - Witold J - 08-02-2018

Witajcie. Jestem nowonarodzonym , wierzącym ewangelicznie chrześcijaninem z Kalisza. Nawróciłem się w roku 2000, kiedy dobry Bóg zainterweniował w moje życie, zmierzające wtedy coraz szybciej ku wewnętrznej pustce i rozpaczy.
Szukam kontaktu z osobami które, podobnie jak ja, były świadkami czy też uczestnikami duchowego przebudzenia w Kaliszu w latach 90. Chodzi o wydarzenia związane m.in. z Odnową w Duchu Świętym na ulicy Polnej, wspólnotą Miecz Ducha oraz dawnym Zborem Zielonoświątkowym w Kaliszu.

RE: Witam wszystkich - Krystian - 08-02-2018

(08-02-2018, 19:27 PM)Witold J napisał(a): Witajcie. Jestem nowonarodzonym , wierzącym ewangelicznie chrześcijaninem z Kalisza. Nawróciłem się w roku 2000, kiedy dobry Bóg zainterweniował w moje życie, zmierzające wtedy coraz szybciej ku wewnętrznej pustce i rozpaczy.
Szukam kontaktu z osobami które, podobnie jak ja, były świadkami czy też uczestnikami duchowego przebudzenia w Kaliszu w latach 90. Chodzi o wydarzenia związane m.in. z Odnową w Duchu Świętym na ulicy Polnej, wspólnotą Miecz Ducha oraz dawnym Zborem Zielonoświątkowym w Kaliszu.

Witaj
Jednak najpierw sprawdź czy to przebudzenie na pewno pochodziło od Boga.
Czy ta Twoja wspólnota wierzy w Trójcę?

RE: Witam wszystkich - Wasyl - 08-02-2018

(08-02-2018, 19:27 PM)Witold J napisał(a): były świadkami czy też uczestnikami duchowego przebudzenia w Kaliszu w latach 90

I na czym to przebudzenie polegało?

RE: Witam wszystkich - pablo - 15-08-2018

witam wszystkich jestem pablo , czytałem trochę Biblię i uważam że osoby które wierzą w trójce chyba nigdy nie czytały Biblii .

RE: Witam wszystkich - Krystian - 15-08-2018

(15-08-2018, 18:52 PM)pablo napisał(a): witam wszystkich jestem pablo , czytałem trochę Biblię i uważam że osoby które wierzą w trójce chyba nigdy nie czytały Biblii .

Witamy Ciebie serdecznie.
Trójcy żadnej nie ma.
Jedyny Bóg - to JHWH
Czytany jako Jehowa lub Jahwe

RE: Witam wszystkich - Wasyl - 15-08-2018

(15-08-2018, 18:52 PM)pablo napisał(a): czytałem trochę Biblię i uważam że osoby które wierzą w trójce chyba nigdy nie czytały Biblii .

Niom. A ty w co wierzysz?

RE: Witam wszystkich - . - 15-08-2018

(08-02-2018, 19:27 PM)Witold J napisał(a): Jestem nowonarodzonym

No sorry, ale nawet jeśliby już cię żywcem wzięto do nieba, to nie mógłbyś być nowonarodzonym.

Jako, że tu piszesz, sądzę, że do nieba cię nie wzięto, ani nie umarłeś, ani nie
zmartwychwstałeś, ani nie zostałeś przemieniony umierając - bo to nie ten czas.

Ergo, muszę cię z przykrością poinformować, że niezależnie od tego jakiego
przebudzenia doznałeś, to najprawdopodobniej, było to wybudzenie ze snu
we śnie - a więc nadal śnisz, tyle, że śnisz żeś wybudzony.

Nikt biblijnie wierzący nie określi się mianem nowonarodzonego, bowiem
biblijna natura tegoż jest zupełnie nieadekwatna do takich twierdzeń.

(15-08-2018, 19:04 PM)Krystian napisał(a): Jedyny Bóg - to JHWH

Imię Boże nie jest skrótowcem.

(15-08-2018, 19:27 PM). napisał(a): Imię Boże nie jest skrótowcem.

Czy ja tak napisałem?
Powiedziałem, że Bóg Jehowa lub Jahwe.
Jak nie umiesz moich wypowiedzi zrozumieć - to nie odpisuj

RE: Witam wszystkich - . - 15-08-2018

(15-08-2018, 19:34 PM)Krystian napisał(a): Jak nie umiesz moich wypowiedzi zrozumieć

Akurat ty dałeś tu przykład niezrozumienia.

(15-08-2018, 19:46 PM). napisał(a): Akurat ty dałeś tu przykład niezrozumienia.

Według ciebie na pewno.
Zapodałem JHWH, ponieważ nie mam zamiaru, jako szafarz na dzień dobry, kłócić się z nowym użytkownikiem o Imię Boga.