Dyskusje biblijne
Bóg Źródłem miłości - Wersja do druku

+- Dyskusje biblijne (http://dyskusjebiblijne.info.pl)
+-- Dział: Pismo Święte (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-pismo-swiete)
+--- Dział: Życie chrześcijańskie (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-zycie-chrzescijanskie)
+--- Wątek: Bóg Źródłem miłości (/thread-bog-zrodlem-milosci)

Strony: 1 2

Bóg Źródłem miłości - Wierna - 20-06-2018

Postanowiłam założyć taki temat. Bóg jest Miłością. Św. Paweł w swoich listach ukazuje charakterystykę prawdziwej miłości. Zauważyłam, że tam gdzie człowiek nie czerpie z tego Źródła miłości, którym jest Bóg tam doczepiają się przeróżne grzechy, pokusy. Nawet w małżeństwie jeśli człowiek nie czerpie z Boga tam ta miłość zniknie. 

Co wy o tym sądzicie?

RE: Bóg Źródłem miłości - Krystian - 23-06-2018

(20-06-2018, 10:36 AM)Wierna napisał(a): Postanowiłam założyć taki temat. Bóg jest Miłością. Św. Paweł w swoich listach ukazuje charakterystykę prawdziwej miłości. Zauważyłam, że tam gdzie człowiek nie czerpie z tego Źródła miłości, którym jest Bóg tam doczepiają się przeróżne grzechy, pokusy. Nawet w małżeństwie jeśli człowiek nie czerpie z Boga tam ta miłość zniknie.

Co wy o tym sądzicie?

Bóg nie jest tylko miłością
ile razy trzeba Ci to tłumaczyć  Cry

RE: Bóg Źródłem miłości - Wasyl - 24-06-2018

(23-06-2018, 22:28 PM)Krystian napisał(a): Bóg nie jest tylko miłością

A gdzie ona napisała, że Bóg jest tylko miłością?

RE: Bóg Źródłem miłości - Wierna - 24-06-2018

(24-06-2018, 08:16 AM)Wasyl napisał(a):

Napisałam, że jest Miłością. Bóg to jest Miłość w samej swojej postaci osobowej (nie wiem czy to dobrze ubrałam w słowa).
W tym temacie chciałabym abyśmy się na tym skupili. Gdy człowiek nie żyje z Bogiem i nie czerpie z Niego to wtedy wkrada się złość, nienawiść, pycha. Zauważcie ile dziś małżeństw się rozpada tylko dlatego, że jedna ze stron nie żyje w zgodzie z Bogiem i to widać w jej postawach

RE: Bóg Źródłem miłości - Krystian - 24-06-2018

(24-06-2018, 08:53 AM)Wierna napisał(a):
(24-06-2018, 08:16 AM)Wasyl napisał(a):

Napisałam, że jest Miłością. Bóg to jest Miłość w samej swojej postaci osobowej (nie wiem czy to dobrze ubrałam w słowa).
W tym temacie chciałabym abyśmy się na tym skupili. Gdy człowiek nie żyje z Bogiem i nie czerpie z Niego to wtedy wkrada się złość, nienawiść, pycha. Zauważcie ile dziś małżeństw się rozpada tylko dlatego, że jedna ze stron nie żyje w zgodzie z Bogiem i to widać w jej postawach

Rozumiem Wierna. Ja tylko chciałem podkreślić, że nie jest tylko miłością jak sugerują niektórzy lovici na forach. On też jest Sprawiedliwością.
Jak Cię źle zrozumiałem - to przepraszam Smile

RE: Bóg Źródłem miłości - Wierna - 24-06-2018

Ale z Nim jest tak jak z rodzicami. Gdy dziecko zrpbi coś złego to wyznaczają jakąś karę np. szlaban i to jest sprawiedliwe. Pomimo tego nigdy nie przekreśli to ich miłości.

RE: Bóg Źródłem miłości - . - 24-06-2018

(24-06-2018, 13:20 PM)Krystian napisał(a): On też jest Sprawiedliwością.

Werset please...

(24-06-2018, 17:47 PM). napisał(a): Werset please...

Słowa apostoła Pawła:

lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.

RE: Bóg Źródłem miłości - . - 24-06-2018

(24-06-2018, 18:22 PM)Krystian napisał(a):
(24-06-2018, 17:47 PM). napisał(a): Werset please...

Słowa apostoła Pawła:

lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.

I gdzie tu napisano, że Bóg jest sprawiedliwością?

(24-06-2018, 18:29 PM). napisał(a): I gdzie tu napisano, że Bóg jest sprawiedliwością?

a, co oczekujesz, że napisze w Biblii, że Jestem Sprawiedliwością?