Dyskusje biblijne
Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Wersja do druku

+- Dyskusje biblijne (http://dyskusjebiblijne.info.pl)
+-- Dział: Pismo Święte (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-pismo-swiete)
+--- Dział: Jeśli masz pytanie (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-jesli-masz-pytanie)
+--- Wątek: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? (/thread-po-co-czytac-proroctwa-jesli-nie-ma-sie-zamiaru-ich-zinterpretowac)

Strony: 1 2 3 4

Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Wasyl - 16-09-2018

Pytanie w szczególności kieruję do Krystiana  Coffee

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - . - 16-09-2018

Czekaj tatka latka... Laugh

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Krystian - 16-09-2018

(16-09-2018, 13:06 PM)Wasyl napisał(a): Pytanie w szczególności kieruję do Krystiana

Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. (21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

Masz Wasylu charyzmaty Ducha Świętego, że chcesz proroctwa interpretować?

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Wasyl - 16-09-2018

(16-09-2018, 21:12 PM)Krystian napisał(a): Masz Wasylu charyzmaty Ducha Świętego, że chcesz proroctwa interpretować?

1. Piotr napisał, że proroctwa obwieszczali ludzi natchnieni Duchem Świętym,
ale nie że interpretować je mogą tylko osoby pod tym natchnieniem.
2. Kontekst.

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - . - 16-09-2018

(16-09-2018, 21:12 PM)Krystian napisał(a): Masz Wasylu charyzmaty Ducha Świętego, że chcesz proroctwa interpretować?

A gdzie odpowiedź na zadane pytanie?
Jak przepytujesz uczniów, to też cię satysfakcjonują odpowiedzi w formie pytania do ciebie?

Np. co to jest UE?
Uczeń ci odpowiada: A co, jest pan zwolennikiem Unii z PO?

Ot, tak właśnie ty odpowiadasz.

Teraz postaw sobie ocenę niedostateczną do dziennika.

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Krystian - 17-09-2018

(16-09-2018, 23:28 PM). napisał(a): A gdzie odpowiedź na zadane pytanie?
Jak przepytujesz uczniów, to też cię satysfakcjonują odpowiedzi w formie pytania do ciebie?

Np. co to jest UE?
Uczeń ci odpowiada: A co, jest pan zwolennikiem Unii z PO?

Ot, tak właśnie ty odpowiadasz.

Teraz postaw sobie ocenę niedostateczną do dziennika.

Obiecałeś , że na moje posty nie będziesz odpowiadał.
Dlaczego nie jesteś słowny?

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Krystian - 17-09-2018

(16-09-2018, 21:20 PM)Wasyl napisał(a): 1. Piotr napisał, że proroctwa obwieszczali ludzi natchnieni Duchem Świętym,
ale nie że interpretować je mogą tylko osoby pod tym natchnieniem.
2. Kontekst.

Być może masz rację, ale z tym interpretowaniem - trzeba bardzo uważać, aby nie wyjść na fałszywych proroków jak CK.

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - . - 17-09-2018

(17-09-2018, 14:29 PM)Krystian napisał(a): Obiecałeś , że na moje posty nie będziesz odpowiadał.

Ile razy masz zamiar to jeszcze powtarzać - w międzyczasie zapominając o tym na długie
wątki dyskutując czy tak czy siak, wyciągając to tylko w kompromitujących cię momentach?

Pokaż gdzie napisałem: "obiecuję, ze na posty Krystiana, nigdy
więcej na tym forum nie odpowiem". Gdzie tak napisałem? Gdzie?

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - . - 17-09-2018

Jakim prawem zatem propagujesz (idiotyczną wręcz) interpretację proroctwa o Wielkim Ucisku?
Jaki charyzmat cię poinformował, że Wielki Ucisk skończył się ponad 70 lat temu?

(17-09-2018, 15:07 PM)Krystian napisał(a): trzeba bardzo uważać, aby nie wyjść na fałszywych proroków jak CK.

Wobec powyższego: czy zatem ty jesteś fałszywym prorokiem?

RE: Po co czytać proroctwa, jeśli nie ma się zamiaru ich zinterpretować? - Krystian - 22-09-2018

(17-09-2018, 18:58 PM). napisał(a): Pokaż gdzie napisałem: "obiecuję, ze na posty Krystiana, nigdy
więcej na tym forum nie odpowiem". Gdzie tak napisałem? Gdzie?

Masz bardzo dużo postów napisanych, więc nie chce mi się sprawdzać.
Jednak jak pamiętam, coś w ten deseń było.
Sam zresztą z tego forum chciałeś rezygnować w manifestacji przed takimi nauczycielami jak ja.

(17-09-2018, 19:00 PM). napisał(a): Jakim prawem zatem propagujesz (idiotyczną wręcz) interpretację proroctwa o Wielkim Ucisku?

To nie interpretacja - tylko fakty.
Chyba, że zanegujesz II wojnę światową.
Wtedy był wielki ucisk.
Ty zapewne jak badacze, czekasz jeszcze na większy.
Niestety, razem z badaczami się mylisz.
Biblia mówi, że ma być pokój i bezpieczeństwo i wtedy nastąpi zagłada bezbożników.

(17-09-2018, 19:00 PM). napisał(a): Wobec powyższego: czy zatem ty jesteś fałszywym prorokiem?

Jak nim mogę być, skoro stwierdzam fakty.
CK natomiast powołuje się na słowa Boga Jehowy i nic z podanych przez nich dat się nie sprawdziło.
To jest wtedy fałszywy prorok.