Dyskusje biblijne
Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - Wersja do druku

+- Dyskusje biblijne (http://dyskusjebiblijne.info.pl)
+-- Dział: Pismo Święte (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-pismo-swiete)
+--- Dział: Jeśli masz pytanie (http://dyskusjebiblijne.info.pl/forum-jesli-masz-pytanie)
+--- Wątek: Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D (/thread-czy-ty-naprawde-wierzysz-ze-kobiety-sa-rowne-mezczyznom-d)

Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - . - 03-10-2018

2smiech

RE: Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - Wierna - 04-10-2018

Są równe względem Boga. Nie wiem jak w innych wspólnotach ale w Kościele "nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie." (Ga 3,28)

Wszyscy są wobec Boga równi mimo tego, że powołanie mężczyzny jest inne niż kobiety (i związane z tym obowiązki). Dopełniamy się wzajemnie tworząc jedność

RE: Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - . - 04-10-2018

(04-10-2018, 15:50 PM)Wierna napisał(a): Są równe względem Boga.

A czy w takim razie jesteśmy równi aniołom?

Zbawialność jest dostępna dla wszystkich ludzi na tych samych
zasadach niezależnie od płci, rasy, języka, miejsca zamieszkania,
wzrostu, inteligencji itp. Ale to jeszcze nie oznacza że poszczególne
jednostki czy grupy są równe w całej reszcie.

(04-10-2018, 15:50 PM)Wierna napisał(a): Dopełniamy się wzajemnie tworząc jedność

To biblijnie nie jest zbytnio uzasadnione, no chyba, że opierasz się na Najwspanialszym Przekładzie Świata. Smile

RE: Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - Wierna - 04-10-2018

Czyli uważasz, że Bóg jest niesprawiedliwy bo jedni mają płeć lepszą, drudzy gorszą?

Chciałabym abyście nie podejmowali dyskusji na tego typu drażniące i irytujące mnie tematy. Jako, że jestem (jak dotychczas) jedyną kobietą tutaj to mogę czuć się gorzej traktowana

RE: Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - Wasyl - 04-10-2018

(04-10-2018, 20:31 PM)Wierna napisał(a): Chciałabym abyście nie podejmowali dyskusji na tego typu drażniące i irytujące mnie tematy.

Jeju, ale ty masz problemy rolleyes2

RE: Czy ty naprawdę wierzysz, że kobiety są równe mężczyznom??? :D - . - 04-10-2018

(04-10-2018, 20:31 PM)Wierna napisał(a): jedyną kobietą tutaj to mogę czuć się gorzej traktowana

A gdzie w tym temacie zostałaś gorzej potraktowana? Facepalm1

(04-10-2018, 20:31 PM)Wierna napisał(a): Czyli uważasz, że Bóg jest niesprawiedliwy bo jedni mają płeć lepszą, drudzy gorszą?

Czy Bóg jest niesprawiedliwy, ponieważ ludzie nie są równi aniołom?

Gadasz jak ów Wąż w Edenie, który wmawiał, że Bóg jest niesprawiedliwy, bo nie stworzył ludzi równymi sobie.

Bardzo dziwne masz pojęcie równości i sprawiedliwości. Nie powiem nawet jakie.