Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dążenie do ekumenii - marzeniem chrześcijanina
Kiedyś naturalnym było dla Chrześcijanina spontaniczne dążenie do ekumenii, do tego, żeby Chrześcijanie nie byli podzieleni, 
byli jednego ducha.  Czy i my nie powinniśmy dziś myśleć tak samo, zamiast zamykać się w plemiennym chrześcijaństwie ???
Przykładem jest tu św. Paweł, który we własnym zborze potępiał takie postępki:

Przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: "Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa". Czyż Chrystus jest podzielony? Czyż Paweł został za was ukrzyżowany? Czyż w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? Dziękuję Bogu, że prócz Kryspusa i Gajusa nikogo z was nie ochrzciłem. Nikt przeto nie może powiedzieć, że w imię moje został ochrzczony.Zresztą, prawda, ochrzciłem dom Stefanasa. Poza tym nie wiem, czym ochrzcił jeszcze kogoś.

ale nie tylko, wielokrotnie napominał ogólniej i  marzyła mu się jedność w chrześcijaństwie:

[i]Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi,  aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka.  Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani,  wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość,  i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą.
[/i]

Sam Jezus modlił się tak :

Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał.  Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich".

Czyli dla każdego, kto umie czytać w całości a nie na wyrywki:
Ekumenia jest to jak najbardziej Biblijne i zbożne dązenie.
W dzisiejszych czasach pojęcie ekumenii jest wypaczane niestety i przyprawia o nierozumność nie tylko ludzi z zewnątrz, 
którzy najchetniej byliby zbawieni sami z blizniakami mającymi identyczne poglądy, ale również dla ludzi, którzy są w Kościele
Musimy z całą stanowczością przypominać, że bazą Ekumenii jest Jezus Chrystus, a nie np Mahomet. 
Mahomet zbawienia nie da, a Jezus, który stał się ostateczną przebłagalną ofiarą dla Boga już tak.
Chrześcijanin winien jest uważać, żeby nie otworzyć się na obcych proroków i nie chodzi tu o brak szacunku, 
tylko o nie przyjmowanie ich nauki! Bo komuś się wydaje, że jak Papież ucałował koran to już wsyzstko jedno kogo czcimy
Otóż nie. To był akt szacunku, a nie akt otwarcia na nauki Mahometa. Przestrzegam przed tym chrześcijan, żeby nie popadli
w swego rodzaju relatywizm.

Teraz uwagi dla tych  soliptów  zafascynowanych Biblią lub chrześcijaństwem 
Taki osobnik winien uważać kogo potępia, oraz na siebie samego, bo w ten sposób szczelnie zamyka się 
na łaskę Bożą. Gdyby go się zapytać kto będzie zbawiony, to wskaże na cytat z wąską bramą i ma na myśli tutaj siebie 
i gadających tak jak on, nieraz bredzących do rozpuku - bez urazy.
Jednak  wiem , że w tym przypadku moje gadanie jest po próżnicy, bo do nich i tak nigdy nic jeszce nie dotarło. 
Prawdopodobnie tacy ludzie zwyczajnie skończą w ogniu, żeby nie szkodzić trzodzie Bożej, no chyba że Wszechmogący łaskę okaże i ich nawróci, jak Szawła gdy aż musiał go oślepić.
[Obrazek: rt797_a.jpg]
  Odpowiedz   Ostrzeż
(14-01-2017, 21:54 PM)Michał✪ napisał(a): byli jednego ducha.  Czy i my nie powinniśmy dziś myśleć tak samo, zamiast zamykać się w plemiennym chrześcijaństwie ???

Co oznacza plemienne chrześcijaństwo ?

(14-01-2017, 21:54 PM)Michał✪ napisał(a): Czyli dla każdego, kto umie czytać w całości a nie na wyrywki:
Ekumenia jest to jak najbardziej Biblijne i zbożne dązenie.

Jakie ?
Mam uwierzyć, że Bóg Jehowa to trójca ?

(14-01-2017, 21:54 PM)Michał✪ napisał(a): Otóż nie. To był akt szacunku, a nie akt otwarcia na nauki Mahometa. Przestrzegam przed tym chrześcijan, żeby nie popadli
Tego nawet nie skomentuję  Cool
Psalm 34:8 
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; 
szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego 
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
Cytat: Co oznacza plemienne chrześcijaństwo ?
To oznacza, nasza grupa cacy, poza nią nie ma zbawienia, cała reszta be i zginie w Armageddonie.
Sam przeciw temu protestujesz zresztą ^^
Ja tym mocniej, bo nie rozumiem ludzi, którzy mają wy.. na pozostałych i sami grzeją się na swojej
pseudoarce.

Cytat:Mam uwierzyć, że Bóg Jehowa to trójca ?
Nikt Ci w dogmaty nie każe wierzyć. To Twoja głowna interpretacja, której nikt Ci nie wybije
a raczej zasłona dymna ^^

Cytat: Tego nawet nie skomentuję

To nie komentuj, bo nie jesteś w stanie udowodnić, że się mylę Smile
  Odpowiedz   Ostrzeż
(16-04-2017, 11:37 AM)Michał✪ napisał(a): To oznacza, nasza grupa cacy, poza nią nie ma zbawienia, cała reszta be i zginie w Armageddonie.
Sam przeciw temu protestujesz zresztą ^^

Ja protestuję przeciw wszystkim obecnym religiom.
Nie głoszą tej ewangelii co Pan Jezus nakazał.
W Biblii jest napisane, że jak ktoś głosi inną niech będzie przeklęty.

(16-04-2017, 11:37 AM)Michał✪ napisał(a): Nikt Ci w dogmaty nie każe wierzyć. To Twoja głowna interpretacja, której nikt Ci nie wybije
a raczej zasłona dymna ^^

JA W ŻADNE DOGMATY NIE WIERZĘ JAK TY.
aby w nie wierzyć trzeba być w jakimś związku wyznaniowym.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
I nikt Ci nie karze wierzyć, zastanawiam się, czy to kiedyś do Ciebie dotrze czy nie :>
  Odpowiedz   Ostrzeż
(16-04-2017, 11:37 AM)Michał✪ napisał(a): nasza grupa cacy, poza nią nie ma zbawienia, cała reszta be i zginie w Armageddonie.

Nasza grupa cacy, ale ci, którzy się zachowują źle z naszej grupy, też zginą
w Armagedonie. Być może jedynie jakieś protestaki wierzą inaczej i to tylko
ci, którzy są skrajnymi łaskowcami lub skrajnymi predestynatorami.
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • Michał✪
Niedostępny
  Odpowiedz
(16-04-2017, 12:24 PM)Krystian napisał(a): Nie głoszą tej ewangelii co Pan Jezus nakazał.
W Biblii jest napisane, że jak ktoś głosi inną niech będzie przeklęty.

No to gratuluję, bo ty też tego nie robisz.

(16-04-2017, 12:24 PM)Krystian napisał(a): JA W ŻADNE DOGMATY NIE WIERZĘ JAK TY.

Blink

O kurczę, no to teraz pojechałeś po całości. Czyli co, w nic nie wierzysz? Blink
Niedostępny
  Odpowiedz
(16-04-2017, 12:26 PM)Michał✪ napisał(a): I nikt Ci nie karze wierzyć, zastanawiam się, czy to kiedyś do Ciebie dotrze czy nie :>

Nie dotrze, ponieważ zamiast słuchać twojego Krk słucham apostoła Pana Jezusa

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (6)
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(16-04-2017, 13:43 PM)Krystian napisał(a): I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (6)

I w jaki sposób wyszedłeś z Babilonu?
Niedostępny
  Odpowiedz
(16-04-2017, 12:24 PM)Krystian napisał(a): JA W ŻADNE DOGMATY NIE WIERZĘ JAK TY.
aby w nie wierzyć trzeba być w jakimś związku wyznaniowym

Krystianie, a nie lepiej zapoznać się ze słownikową definicją
dogmatu niż przeczyć samemu sobie? Laugh

http://sjp.pl/dogmat

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • .
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości