Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy i ich charakter zakonny
Napisałam to na pw do Krystiana, ale on stwierdził we wrzaskunie bym o tym napisała na forum.

Przeglądając profil pana Andryszczaka na facebooku natrafiłam na taki jego dawny wpis (z czerwca 2014 r.):

"Świadkowie Jehowy zmienili nazwę. Nazywają się teraz: "Świadkowie Jehowy w Polsce". Mają też nowy statut. Wynika z niego, że od teraz u Świadków Jehowy istnieje "Wspólnota Specjalnych Sług Pełnoczasowych", do której należą "członkowie Wspólnoty" i "starsi".
W artykule 47 napisano, że ta „Wspólnota ma charakter zakonny”, a w artykule 48, iż "Członkostwo we Wspólnocie jest urzędem duchowym".
W artykule 51 podano, że osoby sprawujące "urzędy duchowe" są odpowiednikami "osób duchownych i osób zakonnych" w innych kościołach.
Kwestie te opisują artykuły 44-72 "Statutu Świadków Jehowy w Polsce".
"Charakter zakonny" i "urząd duchowy" to nowe określenia dla wspomnianej grupy Świadków Jehowy zaliczanej do "Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych"."

A przeciwstawiają się zakonom katolickim.  [Obrazek: biggrin.png] Zaorali samych siebie. Co to znaczy, że mają charakter zakonny?  I niby skąd im przyszło do głowy, że mogą być odpowiednikami osób zakonnych czy kapłanów w kościele? 

[url=http://dyskusjebiblijne.info.pl/online.php][/url]
  Odpowiedz   Ostrzeż
(20-01-2017, 13:00 PM)Wierna napisał(a): A przeciwstawiają się zakonom katolickim.  

A możesz podać, gdzie twierdzą, że zakony poświęcone Panu Bogu są złe?

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
Tutaj podaję Statut tej organizacji.

https://drive.google.com/file/d/0B6x59Q9...sp=sharing

Już pierwsze słowa z tego statutu są sprzeczne z Biblią.
Psalm 34:8 
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; 
szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego 
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
Skopiowałam z tego forum: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/info...gmteede9o1

ŚLUBOWANIE POSŁUSZEŃSTWA I UBÓSTWA
WSPÓLNOCIE SPECJALNYCH SŁUG PEŁNOCZASOWYCH ŚWIADKÓW JEHOWY

Jako zamianowany sługa, całkowicie oddany Jehowie Bogu, uroczyście ślubuję moje pragnienie by zostać członkiem ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy (dalej: "Wspólnoty"). Ślubuję, co następuje:

• Będąc członkiem Wspólnoty będę prowadził proste, wolne od materializmu życie zgodnie z tradycją utrzymywaną przez członków Wspólnoty

• W duchu natchnionych słów proroka Izajasza (Iz. 6:8) i proroczej zapowiedzi psalmisty (Psalm 110:3) zgłaszam się do wykonywania jakiegokolwiek przydzielonego mi zadania mającego na celu poszerzanie interesów Królestwa w jakimkolwiek miejscu, do którego zostanę przydzielony przez Wspólnotę

• Będę posłuszny teokratycznym postanowieniom wyłożonym członkom Wspólnoty (Hebr. 13:17)

• Poświęcę całkowicie mój czas i wysiłki na wypełnianie przydzielonych mi zadań

• Wstrzymam się bycia zatrudnionym w świeckiej pracy bez pozwolenia Wspólnoty

• Będę oddawał lokalnej jednostce organizacyjnej Wspólnoty wszelki dochód otrzymany za wykonywanie jakichkolwiek zadań lub osobistych prac ponad środki niezbędne mi do życia, chyba że zostanę zwolniony z przysięgi przez Wspólnotę

• Przyjmę środki do życia przeznaczone dla członków Wspólnoty (w tym pożywienie, zakwaterowanie, zwrot kosztów i inne) w kraju w którym będę służył, niezależnie od powierzonej mi odpowiedzialności bądź wartości wypełnianych przeze mnie zadań

• Będę zadowolony i usatysfakcjonowany ze skromnego wsparcia które otrzymam od Wspólnoty tak długo, jak będę pełnił przywilej służby we Wspólnocie i nie będę oczekiwał żadnej rekompensaty w razie gdybym opuścił Wspólnotę lub gdy Wspólnota zdecyduje, że nie kwalifikuję się już by pełnić służbę we Wspólnocie (Mateusza 6:30-33; 1 Tymoteusza 6:6-8; Hebrajczyków 13:5)

• Będę posłuszny zasadom zawartym w natchnionym Słowie Bożym, Biblii, w publikacjach Świadków Jehowy i w wytycznych udzielanych przez Wspólnotę, a także będę stosował się do zaleceń Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy

• Zaakceptuję każdą decyzję Wspólnoty dotyczącą mojej osoby odnośnie mojego członkostwa
  Odpowiedz   Ostrzeż
(20-01-2017, 13:00 PM)Wierna napisał(a): A przeciwstawiają się zakonom katolickim.   Zaorali samych siebie. Co to znaczy, że mają charakter zakonny?  I niby skąd im przyszło do głowy, że mogą być odpowiednikami osób zakonnych czy kapłanów w kościele? 

Ze ta zmiana, przede wszystkim, została wprowadzona, żeby wprowadzić tzw. "tajemnicę spowiedzi"w urzędach świadkistów
A chodziło przede wszystkim o to, żeby uchronić grona starszych w zborach i tych sług pełnoczasowych
Tak samo ukrywanie pedofilii ma miejsce w KrK.
Ksiądz spowiadając pedofila, daje mu rozgrzeszenie, a prokurator nic nie może uczynić,
ponieważ według prawa polskiego ksiądz ma prawo sie powołać na tajemnicę spowiedzi.

To ma działać jak coś na zasadzie duchownych i tajemnicy spowiedzi.
U świadków, tym przepisem, jakby z urzędu utworzyli tzw, tę klasę duchownych również z tą tajemnicą spowiedzi podobnie Wierna jak w twoim kościele.
Taki delikwent, stając przed sądem, może powiedzieć, że obowiązuje go tajemnica spowiedzi i może odmówić wszelkich zeznań.
Jeśli to "kala" dobre imię zboru i organizacji.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
Cytat:Ksiądz spowiadając pedofila, daje mu rozgrzeszenie, a prokurator nic nie może uczynić,
ponieważ według prawa polskiego ksiądz ma prawo sie powołać na tajemnicę spowiedzi.

Ksiądz, który rozgrzesza pedofila, a za pokutę nie daje mu
''przyznać się przed wymiarem sprawiedliwości i odbyć zasłużoną karę"
narusza jaskrawo Prawo Boże.
Nie po to Jezus powiedział:

Którym odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone, a którym zatrzymacie, będą im zatrzymane. (Jan 20:23)

żeby wszystkim jak leci odpuszczać.
Niektórym dla ich dobra należy zatrzymać grzech, dopóki nie uregulują spraw.
[Obrazek: rt797_a.jpg]
  Odpowiedz   Ostrzeż
(20-01-2017, 22:09 PM)Krystian napisał(a):
(20-01-2017, 13:00 PM)Wierna napisał(a): A przeciwstawiają się zakonom katolickim.   Zaorali samych siebie. Co to znaczy, że mają charakter zakonny?  I niby skąd im przyszło do głowy, że mogą być odpowiednikami osób zakonnych czy kapłanów w kościele? 

Ze ta zmiana, przede wszystkim, została wprowadzona, żeby wprowadzić tzw. "tajemnicę spowiedzi"w urzędach świadkistów
A chodziło przede wszystkim o to, żeby uchronić grona starszych w zborach i tych sług pełnoczasowych
Tak samo ukrywanie pedofilii ma miejsce w KrK.
Ksiądz spowiadając pedofila, daje mu rozgrzeszenie, a prokurator nic nie może uczynić,

To ma działać jak coś na zasadzie duchownych i tajemnicy spowiedzi.
U świadków, tym przepisem, jakby z urzędu utworzyli tzw, tę klasę duchownych również z tą tajemnicą spowiedzi podobnie Wierna jak w twoim kościele.
Taki delikwent, stając przed sądem, może powiedzieć, że obowiązuje go tajemnica spowiedzi i może odmówić wszelkich zeznań.
Jeśli to "kala" dobre imię zboru i organizacji.
Prokurator może oskarżyć kogoś np. o pedofilię o ile ma na to dowody. Ksiądz nie może pod żadnym względem złamać tajemnicy spowiedzi. Za naruszenie tajemnicy spowiedzi grozi ekskomunika. Może natomiast takiemu penitentowi powiedzieć na spowiedzi by sam się przyznał. Jeśli szczerze żałuje to może to zrobić dla spokoju wewnętrznego. 

Co do tajemnicy spowiedzi to nie wolno jej wyznać pod żadnym względem. Ja ostatnio tak się o tym przekonałam. Rozmawiałam z księdzem, który jest w mojej diecezji duszpasterzem dziewic i wdów konsekrowanych. Pytałam się go o to jakie dokumenty muszę złożyć do kurii gdy chcę rozpocząć przygotowanie do stanu dziewictwa konsekrowanego. On odpowiedział: świadectwo chrztu i opinię proboszcza parafii. Powiedziałam, że mam kierownika duchowego, który jest jednocześnie moim spowiednikiem. Zapytałam się czy mogłabym i jego opinię złożyć (czasem mam wrażenie, że mój proboszcz troszkę może mnie nie lubić). Ksiądz powiedział: "gdyby on był tylko kierownikiem duchowym a nie spowiednikiem to mogłabyś. Jeśli zaś jest i kierownikiem i spowiednikiem to nie możesz bo istnieje ryzyko, że w takiej opinii może zdradzić coś co było powiedziane na spowiedzi".
  Odpowiedz   Ostrzeż
(20-01-2017, 22:17 PM)Michał✪ napisał(a):
Cytat:Ksiądz spowiadając pedofila, daje mu rozgrzeszenie, a prokurator nic nie może uczynić,

Ksiądz, który rozgrzesza pedofila, a za pokutę nie daje mu
''przyznać się przed wymiarem sprawiedliwości i odbyć zasłużoną karę"
narusza jaskrawo Prawo  Boże.
Nie po to Jezus powiedział:

Którym odpuścicie grzechy, będą im odpuszczone, a którym zatrzymacie, będą im zatrzymane. (Jan 20:23)

żeby wszystkim jak leci odpuszczać.
Niektórym dla ich dobra należy zatrzymać grzech, dopóki nie uregulują spraw.

Tak Michale. I to może byłaby świetna pokuta dla niego. Gdyby się nie przyznał no to grzech nie będzie odpuszczony. Żeby grzech został odpuszczony to penitent musi szczerze żałować.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(21-01-2017, 10:57 AM)Wierna napisał(a): Co do tajemnicy spowiedzi to nie wolno jej wyznać pod żadnym względem. Ja ostatnio tak się o tym przekonałam.

Ty się możesz przekonywać.
Grzechy wyznaje się tylko przed Bogiem Jehową, a nie przed człowiekiem, który być może sam jest pedofilem.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(21-01-2017, 18:59 PM)Krystian napisał(a):
(21-01-2017, 10:57 AM)Wierna napisał(a): Co do tajemnicy spowiedzi to nie wolno jej wyznać pod żadnym względem. Ja ostatnio tak się o tym przekonałam.

Ty się możesz przekonywać.
Grzechy wyznaje się tylko przed Bogiem Jehową, a nie przed człowiekiem, który być może sam jest pedofilem.

Bóg tam jest i słucha.

Zresztą wróćmy do tematu
  Odpowiedz   Ostrzeż