Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy i ich charakter zakonny
(21-01-2017, 20:13 PM)Wierna napisał(a):
(21-01-2017, 18:59 PM)Krystian napisał(a):
(21-01-2017, 10:57 AM)Wierna napisał(a): Co do tajemnicy spowiedzi to nie wolno jej wyznać pod żadnym względem. Ja ostatnio tak się o tym przekonałam.

Ty się możesz przekonywać.
Grzechy wyznaje się tylko przed Bogiem Jehową, a nie przed człowiekiem, który być może sam jest pedofilem.

Bóg tam jest i słucha.

Zresztą wróćmy do tematu

Tam słucha człowiek, a nie Bóg.
Psalm 34:8 
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; 
szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego 
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(21-01-2017, 22:55 PM)Krystian napisał(a):
(21-01-2017, 20:13 PM)Wierna napisał(a):
(21-01-2017, 18:59 PM)Krystian napisał(a):
(21-01-2017, 10:57 AM)Wierna napisał(a): Co do tajemnicy spowiedzi to nie wolno jej wyznać pod żadnym względem. Ja ostatnio tak się o tym przekonałam.

Ty się możesz przekonywać.
Grzechy wyznaje się tylko przed Bogiem Jehową, a nie przed człowiekiem, który być może sam jest pedofilem.

Bóg tam jest i słucha.

Zresztą wróćmy do tematu

Tam słucha człowiek, a nie Bóg.

Bóg jest wszechobecny.
  Odpowiedz   Ostrzeż
  • Będę posłuszny teokratycznym postanowieniom wyłożonym członkom Wspólnoty (Hebr. 13:17)

• Poświęcę całkowicie mój czas i wysiłki na wypełnianie przydzielonych mi zadań

• Wstrzymam się bycia zatrudnionym w świeckiej pracy bez pozwolenia Wspólnoty
    Takie zobowiązania zakrawają o sektę.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(22-01-2017, 18:43 PM)Krystian napisał(a):
  • Będę posłuszny teokratycznym postanowieniom wyłożonym członkom Wspólnoty (Hebr. 13:17)

A czy ta wspólnota mieszka razem czy też oddzielnie? Bo jak razem to jeszcze nie jest tak najgorzej. Wyobraź sobie co jeśli taki członek wspólnoty ma rodzinę? I wyobraź sobie, że teraz ma z niej zrezygnować bo musi poświęcić całkowicie swój czas na poświęcić na to co się im każe a nie np. na przebywanie z żoną czy dziećmi. Chyba, że taki członek będzie musiał pozostać w stanie wolnym. Ale to wtedy byłoby hipokryzją bo sami czepiają się rzekomej niebiblijności celibatu
  Odpowiedz   Ostrzeż
Wierna, to są tacy sami świadkisci jak pozostali, tylko jako pełnoczasowi muszą jakąś tam liczbę godzin w miesiącu głosić nie pamiętam teraz ile. U nich to nazywa się byciem pionierem. Mój znajomy był takim. Nie pracował zawodowo tylko głosił po chałupkach.
Obiady jadał u swoich braci.
Zbór ustalił w jakim dniu u kogo.
Od organizacji otrzymywał nędzne kieszonkowe. Wtedy jak był pionierem, to był kawalerem.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
Ja wiem kto to pionier. No ale żeby tak pracy nie mógł podejmować?
  Odpowiedz   Ostrzeż
(22-01-2017, 20:47 PM)Wierna napisał(a): Ja wiem kto to pionier. No ale żeby tak pracy nie mógł podejmować?

Dla mnie, to też dziwne.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(22-01-2017, 21:50 PM)Krystian napisał(a):
(22-01-2017, 20:47 PM)Wierna napisał(a): Ja wiem kto to pionier. No ale żeby tak pracy nie mógł podejmować?

Dla mnie, to też dziwne.

To już nawet siostry z zakonów bezhabitowych mogą raczej bez przeszkód pracę podejmować (choć co prawda z ich zarobków żyje cała wspólnota a nie tylko one same). Przykładowo u nas w sekretariacie UKSW pracuje siostra obliczanka http://www.obliczanki.org.pl/www/index.p...-i-poslugi
  Odpowiedz   Ostrzeż
(22-01-2017, 18:43 PM)Krystian napisał(a):

Nie zakrawa to o sektę to standardowe obowiązki życia we wspólnotach wyznaniowych o charakterze duchownym. Takie same zalecenia mają zakonnicy w innych wyznaniach chrześcijańskich.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-06-2017, 19:07 PM)Jaśmina napisał(a): tej ksiązeczki ,zapomniałam nazwę

Biblia aka Pismo Święte.

(29-06-2017, 19:07 PM)Jaśmina napisał(a): Tam wszyscy się znają i każdy wie ,kto gdzie mieszka ,co robi , gdzie i z kim. (...) Każdy ma do siebie numer telefonu i zapraszają się czasem do siebie na obiady według ustalonego dyżuru.

Eeeee tam.

Cytat:Jak u mormonów

Facepalm1

Cytat:Na przykład jedna opowiadała mi ,że przyjechał do niej kuzyn i musiała szybko szukać mu lokum bo nie mógł zostawać u nich na noc ,ponieważ to było zabronione ,żeby obcy męzczyzna,nieważne ,że to kuzyn , jak nie ma męża w domu to ona nie mogła z nim przebywać w jednym domu pod nieobecnośc męża . Mówiła ,że na czas jakmąż był w pracy to ona zostawiała kuzyna i wychodziła i wracała dopiero jak mąż wrócił. Dla mnie to troche było nie do uwierzenia co to mi opowiadała.

Może po prostu leciała na niego i tyle.
Niedostępny
  Odpowiedz