Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy - w jaki sposób uczą się języków?
w I stuleciu zbory chrześcijańskie w różnych krajach troczyła się grupa apostołóów i starszych. Było to ciało kierownicze, które za Głowę zboru uznawało Jezusa (Dzieje 16:4,5 )
Dzisiaj o Świadków Jehowy na całym świecie również troszczy się Ciało Kierownicze, składające się z doświadczonych starszch, czyli nadzorców. Sprawuje ono opieke nad Biurami Oddziałów, które zajmują się tłumaczeniem, drukowaniem i wysyłką publikacji biblijnych w przeszło 600 językach.

Fragment Broszury : "Bóg ma dla nas dobrą nowinę!"

I tu moje pytanie, jak powszechnie wiadomo u Świadków Jehowych są szkoły teokratyczne, które przyuczają
do głoszenia.
W jaki sposób Świadkowie Jehowy uczą się języków?
Czy mają dodatkowe lekcje językowe, samouczki, słuchają nagrań z kaset, spotykają się na  spotkaniach lingwistycznych?
Wszak jakoś muszą, bo kiedyś  widzialem film jak wyruszają na odległe tereny, gdzie trzeba znać Biblię i umieć czytać ją w różnych językach.
[Obrazek: rt797_a.jpg]
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • .
  Odpowiedz   Ostrzeż
(25-02-2017, 16:45 PM)Michał✪ napisał(a): I tu moje pytanie, jak powszechnie wiadomo u Świadków Jehowych są szkoły teokratyczne, które przyuczają do głoszenia.

Tak, była cotygodniowa Szkoła Teokratyczna jeszcze 2-3 lata temu.
Po deformach o których słyszałem nie nazwałbym już tego Szkołą.

Cytat:W jaki sposób Świadkowie Jehowy uczą się języków?

Organizowane są kursy jeśli jest taka potrzeba, oraz zbór.
Wówczas uczniowie od razu chodzą na zebrania do tego zboru.
No chyba, ze nie chcą - tylko wówczas głupio chodzić na kurs Smile

Cytat:Czy mają dodatkowe lekcje językowe, samouczki, słuchają nagrań z kaset, spotykają się na spotkaniach lingwistycznych?

Jak wyżej. Jak to wygląda to nie wiem, bo nigdy na takim nie byłem.
Takie kursy obejmują z reguły języki niszowe. Pod Warszawą były
to ormiański (chyba nawet jako pierwszy ever) i bułgarski.

Cytat:Wszak jakoś muszą, bo kiedyś widzialem film jak wyruszają na odległe tereny, gdzie trzeba znać Biblię i umieć czytać ją w różnych językach.

A to to już mówisz o misjonarzach. Ci się uczą chyba na miejscu,
bo w trakcie szkolenia w Gilead nie bardzo jest chyba na to czas.
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • Michał✪
Niedostępny
  Odpowiedz