Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubiena postać biblijna
Jaka jest wasza ulubiona ludzka postać z kart Pisma świętego?
Za co ją cenicie i czego się z jej życia nauczyliście/chcielibyście się
nauczyć?

Zapraszam do dyskusji Smile

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
No Jezus to nie tylko postać "ludzka" a jakbym miała napisać dlaczego jest moim Ulubieńcem to by mi dnia nie starczyło.

A poza tym to Maryja. No i na miejscu trzecim chyba Maria Magdalena
  Odpowiedz   Ostrzeż
(14-03-2017, 23:16 PM)Wierna napisał(a): No Jezus to nie tylko postać "ludzka" a jakbym miała napisać dlaczego jest moim Ulubieńcem to by mi dnia nie starczyło.

Jezus ma także naturę boską, a poza tym wcześniej człowiekiem nie był, więc się nie liczy  Tongue
Wybieramy jedynie w pełni ludzkich ulubieńców, bo Chrystus to wiadomo, że jest doskonały Smile

Cytat:A poza tym to Maryja. No i na miejscu trzecim chyba Maria Magdalena

Rozwiń.

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
Ciężko powiedzieć, kilka ich będzie, nie mam takiej naj naj.
Niedostępny
  Odpowiedz
(14-03-2017, 23:24 PM)Wasyl napisał(a):
(14-03-2017, 23:16 PM)Wierna napisał(a): No Jezus to nie tylko postać "ludzka" a jakbym miała napisać dlaczego jest moim Ulubieńcem to by mi dnia nie starczyło.

Jezus ma także naturę boską, a poza tym wcześniej człowiekiem nie był, więc się nie liczy Tongue
Wybieramy jedynie w pełni ludzkich ulubieńców, bo Chrystus to wiadomo, że jest doskonały Smile

Cytat:A poza tym to Maryja. No i na miejscu trzecim chyba Maria Magdalena

Rozwiń.
Maryja jest dla mnie Nauczycielką wiary. Wyobraźmy sobie. Przychodzi archanioł. Mówi, że będzie miała Syna. Pyta się go: "jak to się stanie? No przecież męża nie mam (z Józefem jeszcze nie mieszkała) więc jak to możliwe?" A archanioł odpowiada: "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię". Ona musiała przyjąć na wiarę, że tak rzeczywiście będzie. Odpowiedź archanioła tak naprawdę niewiele rzeczy jej wyjaśniła, raczej wyobrazić sobie nie mogła tego co się stanie. Tym bardziej, że miała kilkanaście lat. We wszystkim przyjmowała wolę Bożą. Nawet jeśli wiązałaby się ona z cierpieniem. Była bardzo cicha i pokorna. Miała bogate życie wewnętrzne. W Piśmie Świętym pisze, że rozważała w sercu wszystko. Bardzo dobrze znała słowo Boże. Doskonałym przykładem był ten hymn Magnificat zaczerpnięty ze Starego Testamentu, który powiedziała w obecności św. Elżbiety. Była biedną osobą więc raczej w żaden sposób czytać czy pisać nie umiała. Musiała bardzo często w świątyni słuchać słowa Bożego, które przenikało Ją tak dogłębnie, że znała je na pamięć.

A co do Marii Magdaleny. Cenię ją ze względu na rolę, którą pełni w Nowym Testamencie. Pewnie można się od niej wiele uczyć (jak od każdej postaci biblijnej) ale to trzeba byłoby przebadać całe jej życie, nie tylko to opisane na kartach biblijnych by o tym pisać. W jej postaci mogę jednak dostrzec samą siebie i swoją sytuację. Jestem grzesznicą, zasługuje na potępienie, na jakąś karę jednakże Jezus Chrystus widzi mój żal za grzechy i przebacza z miłości. Poza tym stała pod krzyżem, była świadkiem zbawiennej ofiary.
  Odpowiedz   Ostrzeż