Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Esterzyn butthurt z szutboksu...
(06-04-2017, 23:18 PM). napisał(a): Ale przecież nie rozmawiasz - ty wygłaszasz deklaracje antyświadkistyczne.
Jeśli Cię to naprawdę interesuje, mogę Ci napisać o kilku pozytywach, które stamtąd wyniosłam, ale to trochę ma się nijak, do tego, że oszukują ludzi,
że prowadzą ludzi drogą do zbawienia, a tak naprawdę, to jest droga do śmierci.
Ale o pozytywach chętnie Ci napiszę.
Bo jest tego trochę.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(07-04-2017, 00:20 AM)Estera napisał(a): To ma taki związek, że to prześwietne Towarzystwo WTS, które prowadzi świadków Jehowy, nie może uzurpować sobie prawa do reprezentowania Boga Jehowy i Jezusa na ziemi, skoro kręci, kłamie, oszukuje, wykręca fakty i posługuje się półprawdami. Bóg i Jezus nie ma z nimi nic wspólnego. To oni tak twierdzą, że są naśladowcami Jezusa, ale bliżej im do uczonych w piśmie i faryzeuszy z I wieku n.e. Jezus nigdy nie kłamał, jak nauczał swoich uczniów. A WTS? Jak się ma do tego wzorca? I proszę o nie ignorowanie tego, Kropku.

To już są twoje niczym nie poparte wnioski, bowiem na tej
zasadzie, to musiałabyś się wypisać ze swojego sąsiedztwa,
gminy, państwa i najlepiej zaszyć się w lesie. Tak jakiem był
mówił od samego początku - twoje własne wyobrażenie nie
pasuje do rzeczywistości i z tego względu robisz co robisz.
Szukasz ludzkich idoli, a jak cię zawodzą, zaczynasz ich
nienawidzić. Koło zamknięte. Tu nawet nie ma z czym
rozmawiać, bo tylko w kółko powtarzasz to samo.

(07-04-2017, 00:30 AM)Estera napisał(a): Nic o tym nie możesz powiedzieć. Nie znasz mnie i wyciągasz bardzo pochopne wnioski, robiąc dodatkowo ze mnie kogoś, kim nie jestem.

I znowu gada nie na temat.
Znanie lub nie znanie ciebie jest zupełnie irrelewantne.
Wystarczy to co tu piszesz, a raczej przepisujesz (choćby podświadomie).

Cytat:Więc mam do Ciebie taką prośbę.
Dyskutuj z moimi argumentami i nie przyklejaj do mnie tego typu epitetów.

Powiedziałem, spójrz w lustro.
Ja cały czas dyskutuję z twoimi argumentami, które same w sobie są epitetami.
Dla ciebie mniej lub bardziej zasadne fakty służą jedynie do epitetowania.

Cytat:I nie ignoruj argumentów, bo to, co Ci nie pasuje, to komentujesz, a niewygodne dla siebie, pomijasz zupełnie milczeniem, nie zauważając.
Jesteś bardzo selektywny i nastawiłeś się ciągłe atakowanie swoją dość zjadliwą retoryką.

Jasne... Facepalm1

(07-04-2017, 00:43 AM)Estera napisał(a): Sęk w tym, że ci szczerzy głosiciele, nie mają zielonego pojęcia o tym nawet, że pedofil może grasować w ich zborze, bo procedury komitetów sądowniczych są tak chore, że nawet jeśli taki typ jest w zborze, to wiedzą o tym tylko starsi z komitetu sądowniczego, zobowiązani do zachowania tajemnicy, ofiary i ich rodzice, którzy, by zachować dobre imię zboru i tej "niby świętej organizacji Bożej", są również zmuszani do milczenia. A pedofil, może bez przeszkód, szukać sobie następnej ofiary, bo chora zasada dwóch świadków, nie ma tu żadnego spełnienia, bo takich czynów, taki typ, dopuszcza się bez świadków.

Różnie to bywa - bywa zapewne i tak jak piszesz.
Podobnie jest w innych związkach wyznaniowych
i w winnych grupach. Zatem co zrobiłaś w ramach
instytucji aby to zmienić, prócz podburzania ludzi
w anonimowym tłumie?

Cytat:A co na to by powiedział Jezus?

Niestety, tego nie napisano, ale napisano całą grubą
książkę jak postępować w podobnych sytuacjach i co
takie sytuacje oznaczają.

Cytat:I Kropku, nie krytykuj, tylko odpowiedz na to pytanie, rzeczowo i na jeszcze jedno ...
Jak Jezus by takie sprawy załatwiał, gdyby tu był, w takim zborze, członkiem komitetu sądowniczego?
Bardzo ciekawa jestem Twojej rzeczowej odpowiedzi, bez atakowania mnie personalnie, zaatakuj problem, który Ci naświetliłam.

Ty zapewne wiesz, co by zrobił Jezus... masz telefon do niego?
stawiasz pytanie na które nie można odpowiedzieć jednoznacznie,
jednakże, masz jakieś prywatne wyobrażenie, które dla ciebie jest
odpowiedzią - dla ciebie, nie oznacza wcale że dla wszystkich, lub,
że jest poprawne. Np., Jezus wyzywał faryzeuszy od żmij a handlarzom
w świątyni powywracał stoły. Wcale to nie oznaczało, że szarzy żydzi
też tak mają robić. Nic podobnego. Ty nie jesteś Jezusem, nawet nie
jesteś mężczyzną, a twoje ślepe działanie skończy się źle dla ciebie,
i wcale nie z tego powodu że cię wykopią ze zboru per se.

Jesteś tu już piąty dzień i jedyne co tu napisałaś, to najazd na świadków.
Jakby to nie wiem - było ichnie forum czy jak. Zauważ, że to jest forum
biblijne, a nie antyświadkistyczne. Pomyliłas miejsca. Tu się pisze o Biblii.
Powołujesz się na Jezusa, a on, najpierw głosił dobra nowinę, nauczał o
Jehowie, czynił cuda... a krytyka była marginalną częścią jego działania.

U ciebie jest 100% krytykowania, wyzywania od sekt itp, a merytorycznie
jeszcze nic sobą nie zaprezentowałaś. Nawet nie wiemy czy nie jesteś trollem,
może jesteś ateistką - kompletnie nie wiadomo. Jedyne co wychodzi z twoich ust
to oskarżenia i krzyki pod adresem osób, które tu nawet nie są obecne i nie mogą
się bronić, a nikt z nas nie jest nawet świadkiem, aby był zainteresowany w rzekomo
jakichś tajnych sprawkach Ciała Kierowniczego.
Niedostępny
  Odpowiedz
(07-04-2017, 01:05 AM)Estera napisał(a): Właśnie spostrzegłam, że jesteś typem "punktowania ludzi". Nie skupiasz się na przedstawianym problemie, tylko czepiasz się, jak ja to nazywam "kropek i przecinków", zamiast skomentować przedstawiony problem.

Mówię po raz trzeci: spójrz w lustro. Sama punktujesz Ciało Kierownicze czepiając
się tego i owego, zamiast skomentować przedstawiany problem w kontekście Biblii
i całej organizacji, jej plusów i minusów, powodów dlaczego jest tak a nie inaczej.

Cytat:Przyszłam tu na forum, jeśli mówię o sobie i o tym co przeżyłam, o swoich emocjach, to mówię prawdziwie, bez wymysłów, też po to, żeby

A guzik to kogokolwiek obchodzi.
I nie kłam, bo ani słowa nie powiedziałaś o sobie, ani o tym co przeżyłaś.
Mówisz o tym, co dowiedziałaś się z internetu. To nie są twoje przeżycia.

Cytat:osoba czytająca, mogła uruchomić swoją empatię i lepiej zrozumieć problem.

To źle trafiłaś, bo ja nie mam empatii.
Forum to nie jest gabinet psychologiczny ani telefon zaufania.

Cytat:Oczywiście, że pępkiem świata nie jestem, nawet przez małą sekundkę nie zauzurpowałam sobie do tego prawa

Ale tak się zachowujesz.

Cytat:o co mnie posądziłeś, oczywiście błędnie, wszystko, o czym tu piszę dotyczy mnie, w mniejszym lub większym stopniu, błędnie zakładasz, że coś mnie tam nie dotyczy, to raczej Ty, nie jesteś w stanie mnie zrozumieć, bo ciągle skupiasz się tylko na krytykowaniu tego, o czym piszę.

A ty się skupiasz na krytykowaniu kogoś innego. Co boli?

Cytat:Bo gdybyś wkładał tyle emocji

No to wyobraź sobie że nie wkładam.

Cytat:i zaangażowania w dostrzeganiu człowieka

Że co?

Cytat:i problemów, które ta sekta stwarza, to inaczej by wyglądała Twoja argumentacja.

I znowu piszesz bez sensu. Byłaś 30 lat, problemów nie miałaś.
Przeczytałaś coś w necie i nagle masz ogrom problemów które
ci sekta stwarza. Jak ci nie pasuje, to się wypisz. Po co męczysz
siebie i ich? specjalnie robisz z siebie ofiarę?

Cytat:A o faktach perfidnych w tej religii, mówisz tak, jakby to było coś normalnego, że to czy tamto jest.

Tak bo raz że nie wiem o tym od wczoraj jak ty, to dwa - tego należy się spodziewać.
Nie moja wina, żeś była naiwna teologicznie i życiowo. Miałaś obraz wyidealizowany,
jak nie sprostał twoim oczekiwaniom, masz jego dokładne przeciwieństwo. Z jednej
skrajności w drugą, z miłości ślepej w nienawiść ślepą. Ergo - droga donikąd żeby
cokolwiek zrozumieć z sensem.

Cytat:A to nie jest normalne i fakt, że wiele ohydnych spraw ukrywa się, świadczy tylko o tym, że to nie jest organizacja, którą Bóg i Jezus się posługują.

Wyobraź sobie: to też może być tylko twoje wyobrażenie.

Cytat:Jesus nie chciałby mieć nic wspólnego np., z pedofilią,

Oczywiście, że nie.

Cytat:przemocą i śmiercią ludzi, którzy popełniają samobójstwa, po wyrzuceniu ich ze swoich szeregów.

To już nie ma żadnego związku ze sobą.
Niedostępny
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości