Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co on bredzi?
(09-04-2017, 15:20 PM)Michał✪ napisał(a):
Cytat:Jako żywo!

Episkopat będzie tumaczył o co tutaj chodziło papieżowi, ja nie mam pojęcia.
A ja chyba trochę go rozumiem choć może za bardzo przesadził. Jakby to wytłumaczyć....

Stał się diabłem... Ja bym tutaj dodała: "w oczach ludzi, którzy nienawidzili Go i przez których cierpiał". No ale nie będę tutaj poprawiać papieża. Przecież bodajże faryzeusze twierdzili, że ma Belzebuba w sobie. Tylko, że papież zastosował pewnego rodzaju wyolbrzymienie. Chciał podkreślić, że Chrystus został tak odrzucony przez ludzi, tak potwornie wzgardzony, poniżony, że ludzie patrzyli na Niego jak na czyste zło, jak na diabła. A może był dla nich diabłem. I do dziś taka nienawiść do Chrystusa jest w świecie obecna. Doskonałymi przykładami są mordy dokonywane na chrześcijan, bezczeszczenie miejsc świętych, bezczeszczenie tego wszystkiego co kojarzy nam się z Chrystusem, z Jego ofiarą np. krzyży (ostatnio byłam świadkiem takiego aktu agresji, który opisałam wam we wrzaskunie). Przypomnę, że Chrystus przez krzyż wziął na siebie grzechy całego świata i ich skutki. Po dzień dzisiejszy są ludzie, którzy patrzą na Niego tak jak faryzeusze a może i nawet gorzej (o ile jest to możliwe).
  Odpowiedz   Ostrzeż
Jezus Chrystus nie może przemienić się w diabła ale może stać się czystym złem w oczach ludzi i niestety tak jest. Są wśród nas i ci, którzy patrzą na Niego jak na diabła i warto mieć taką świadomość. Tak bardzo my jako ludzkość upadliśmy i powinno nam być wstyd za to.

Co do przemówienia papieża. Uważam, że o to tutaj chodziło. Każdy papież ma przy sobie ekipę ludzi, którzy odpowiadają za przygotowywanie tudzież pomoc w przygotowywaniu homiliii. Pewnie osoba, która pomagała papieżowi w przygotowywaniu homilii tudzież sama ją przygotowywała mogła popełnić drobny błąd, który polegał na nie dopisaniu kilku słów, tudzież niezbyt dobrym sformułowaniu danej myśli. No ale nie znam całości homilii więc nie będę się tutaj wypowiadać
  Odpowiedz   Ostrzeż
Tłumaczenie go nic tu nie da. Niech przeprosi za to, że strzelił bluźnierczą gafę
i będzie po sprawie. No chyba, że on to celowo zrobił... Kto go tam wie.

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
(12-04-2017, 14:49 PM)Wasyl napisał(a): Tłumaczenie go nic tu nie da. Niech przeprosi za to, że strzelił bluźnierczą gafę
i będzie po sprawie. No chyba, że on to celowo zrobił... Kto go tam wie.
przecież napisałam o co tutaj chodzi.
  Odpowiedz   Ostrzeż
Wierna chodzi o sytaucję podobną z Mateusza 12:24 ?

Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: "On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy"

Ale czemu Papież nie dodał, że w oczach ludzi?
To jest bardzo dobry papież, bo ekumenik i reformator, ale czasem takie niedopowiedzenia
robi, że klękajcie narody. Pytanie w jakim celu Sad
[Obrazek: rt797_a.jpg]
  Odpowiedz   Ostrzeż
(12-04-2017, 19:00 PM)Michał✪ napisał(a): To jest bardzo dobry papież, bo ekumenik i reformator

I żywa chodząca ewangelia? Laugh

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • .
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
(12-04-2017, 19:00 PM)Michał✪ napisał(a): Wierna chodzi o sytaucję podobną z Mateusza 12:24 ?

Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: "On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy"

Ale czemu Papież nie dodał, że w oczach ludzi?
To jest bardzo dobry papież, bo ekumenik i reformator, ale czasem takie niedopowiedzenia
robi, że klękajcie narody. Pytanie w jakim celu Sad
Z tego co słyszałam kiedyś, papież ma pod ręką osoby, których zadaniem jest pomoc w przygotowaniu przemówień, homilii. Jak coś jest nie tak to oni muszą to skorygować. Może nawet i im od czasu do czasu zdarza się coś przeoczyć. Albo może nie są zbyt dobrzy w tym co robią. Możemy tylko przypuszczać.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(12-04-2017, 21:36 PM)Wierna napisał(a): Z tego co słyszałam kiedyś, papież ma pod ręką osoby, których zadaniem jest pomoc w przygotowaniu przemówień, homilii

Ale czy on jest robotem, albo na tyle ułomny,
że musi wszystko czytać co mu napiszą? Facepalm1
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • Krystian
Niedostępny
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości