Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkiści
To po co zapraszasz wszystkich do dyskusji na ten temat, skoro nie
masz potem czasu odpowiadać na pytania do ciebie kierowane? rolleyes2

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
(08-12-2017, 15:54 PM)Wasyl napisał(a): To po co zapraszasz wszystkich do dyskusji na ten temat, skoro nie
masz potem czasu odpowiadać na pytania do ciebie kierowane?
Napisałem Ci przecież, że odpowiem na twoją resztę pytań, ale nie dzisiaj.
Psalm 34:8 
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; 
szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego 
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(08-12-2017, 13:00 PM)Krystian napisał(a):
(08-12-2017, 12:29 PM)Wierna napisał(a): A co do niewiasty to tak, tu chodzi o Matkę Chrystusa
W sumie fajny post Wierna, dlatego dałem Ci lubika.
Jednakże nie mogę się z Tobą zgodzić, że niewiasta opisana w Apokalipsie Jana, to matka Chrystusa.
Jednak - to inny temat.
No cóż... To Twoje zdanie i je szanuję
  Odpowiedz   Ostrzeż
(07-12-2017, 23:57 PM)Wasyl napisał(a): Jeżeli został wykopany po zmartwychwstaniu Jezusa, to jego
wpływ powinien być wówczas widoczny, a jakiejś wielkiej zmiany
na gorsze nie było.

No jak nie było?
Chrystianie byli mordowani na arenach rzymskich.

(07-12-2017, 23:57 PM)Wasyl napisał(a): Ba! Nastąpił nawet gwałtowny rozwój chrześcijaństwa.

Tak. Na początku póki żył ostatni apostoł i wierni jeszcze chrześcijanie. Potem szatanisko dalej działało i nastąpiło odstępstwo od nauk wiary chrystianskiej, co zapowiedział Pan Jezus. Nawet apostołów Jego dziad zastraszył, że się chowali, po Jego śmierci.

(08-12-2017, 00:05 AM)Wasyl napisał(a): o już bardziej kupy się trzyma teoria świadkistyczna, bo po 1914 ludzkość
zaczęła się degenerować exponencjalnie - z roku na rok jest coraz gorzej.

1914 rok to - początek wielkiego ucisku i tutaj się zgadzam z Badaczami Pisma Świętego.
Jednakże on się już zakończył, a oni nadal twierdzą, że trwa. Nie jest z roku na rok gorzej.
Świętej pamięci moi dziadkowie, twierdzili, że są prawie w raju jak przeżyli II Wojnę Światową, chociaż, żyli w czasach PRL - u.
Przyjście Pana Jezusa ma się wiązać z bezpieczeństwem i pokojem, a nie jak głoszą świadkiści z wielkim uciskiem. Dlatego na kongresach pokazują propagandowe filmiki, jak są pochowani w piwnicach.

A o czasach i porach, bracia, nie ma potrzeby do was pisać. (2) Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy. (3) Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(14-12-2017, 20:36 PM)Krystian napisał(a): 1914 rok to - początek wielkiego ucisku i tutaj się zgadzam z Badaczami Pisma Świętego.

[Obrazek: mr_chang_senor_chang_laugh_spits_milk.gif]

Cytat:Jednakże on się już zakończył, a oni nadal twierdzą, że trwa. Nie jest z roku na rok gorzej.

Cytat:Świętej pamięci moi dziadkowie, twierdzili, że są prawie w raju jak przeżyli II Wojnę Światową, chociaż, żyli w czasach PRL - u.

[Obrazek: 2bc346515bd8f01714d6b6401f405600.400x253x106.gif]

Cytat:Przyjście Pana Jezusa ma się wiązać z bezpieczeństwem i pokojem, a nie jak głoszą świadkiści z wielkim uciskiem.

[Obrazek: picard-facepalm.jpg]
[Obrazek: 39891-HolyBible-Bible-read-ThinkstockPho...00w.tn.jpg]

Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
a coś merytorycznie kropku?
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
[Obrazek: wbre-logo-bridge-opt.png]
[Obrazek: 39891-HolyBible-Bible-read-ThinkstockPho...00w.tn.jpg]