Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziewictwo konsekrowane
(29-04-2017, 15:40 PM)Wierna napisał(a): Będę dziewicą konsekrowaną. Chyba to będzie lepsze dla mnie.

A co za różnica?
Niedostępny
  Odpowiedz
(29-04-2017, 16:26 PM). napisał(a):
(29-04-2017, 15:40 PM)Wierna napisał(a): Będę dziewicą konsekrowaną. Chyba to będzie lepsze dla mnie.

A co za różnica?
Taka, że dziewice konsekrowane żyją w świecie świeckim, w swoich rodzinach tudzież samotnie. Składają ślub czystości, nie składają ślubów ubóstwa i posłuszeństwa. Nie mają jakiegoś określonego charyzmatu, według którego mają żyć (np. jeden zakon kładzie nacisk na np.służbę chorym a drugi na prowadzenie przedszkoli tudzież co innego), nie ma reguły jak w zakonie choć są pewne rzeczy, które obowiązują wszystkie dziewice. Nie ma przełożonej, której trzeba prosić o pozwolenie co do pewnych rzeczy. Możemy same podejmować różne formy działalności, wybierać studia jakie chcemy, nawet zakładać firmy jak któraś taka ambitna. Nie musimy koniecznie wybierać zawodu związanego z pracą w kościele, możemy pracować gdzie chcemy (no chyba, że obowiązki wynikające z danej pracy nie będą pozwalać nam na wykonywanie obowiązków wynikających z naszego powołania) . Same na siebie zarabiamy i jesteśmy kowalkami własnego losu.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-04-2017, 18:01 PM)Wierna napisał(a): Same na siebie zarabiamy i jesteśmy kowalkami własnego losu.

Czyli to jest jakaś fuzja feministki z cnotką Laugh

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
@Wasyl niby wynalazek, a jednak biblijny  Smile
Rzekli Mu uczniowie: "Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić".  Lecz On im odpowiedział: "Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane.
(1) Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i
(2) są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili;
(3)a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"

@Iwona pytanie tylko, czy jesteś do tego naprawdę do tego powołana, czy tylko tak sobie wymyśliłaś, bo patrz punkt 2 Smile
[Obrazek: rt797_a.jpg]
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-04-2017, 18:17 PM)Michał✪ napisał(a): @Wasyl niby wynalazek, a jednak biblijny  

Nom, tyle że tam jest napisane, że są bezżenni dla królestwa, a nie dla realizacji
własnych widzimisię - często wynikających z chęci bycia lepszym poprzez robienie
z siebie cnotliwej osoby. To co Iwona napisała przypomina mi niestety niektóre
hasła skandowane przez feministki - kobieta sama powinna decydować o sobie
i takie tam.

wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-04-2017, 18:07 PM)Wasyl napisał(a):
(29-04-2017, 18:01 PM)Wierna napisał(a): Same na siebie zarabiamy i jesteśmy kowalkami własnego losu.

Czyli to jest jakaś fuzja feministki z cnotką Laugh
co?
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-04-2017, 18:38 PM)Wasyl napisał(a):
(29-04-2017, 18:17 PM)Michał✪ napisał(a): @Wasyl niby wynalazek, a jednak biblijny

Nom, tyle że tam jest napisane, że są bezżenni dla królestwa, a nie dla realizacji
własnych widzimisię - często wynikających z chęci bycia lepszym poprzez robienie
z siebie cnotliwej osoby. To co Iwona napisała przypomina mi niestety niektóre
hasła skandowane przez feministki - kobieta sama powinna decydować o sobie
i takie tam.
To jest życie w samotności jak również i dla innych. Oczywiście trzeba za coś żyć, trzeba mieć pieniądze na własne utrzymanie, na opłacenie rachunków, na paliwo. Siostry zakonne raczej mają wszystko wspólne - tutaj tak nie ma. Jeśli czujemy, że powinniśmy czynić to i tamto i że jest to w zgodzie z wolą Bożą względem nas (to trzeba na modlitwie rozeznać) to wybieramy to. Zresztą jest to świetna forma ewangelizacyjna. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym człowiek gdzieś się zagubił w sferze seksualnej, pociąg do niej go zniewolił a dziewice konsekrowane pokazują, że jednak można żyć inaczej w czystości, w wolności od tych przywiązań. Nie raz jak się zapyta ateistę co myśli o zakonach to odpowie: "to jest ciemnota, życie za kratkami itp." To jest oczywiście wyobrażenie fałszywe i niestety rodzi jakieś takie uprzedzenia. Dziewice konsekrowane pokazują, że można być człowiekiem wykształconym i jednocześnie kochającym Boga, potrafiącym modlić się praktycznie nieustannie (i praca jest modlitwą), żyć w zgodzie z wartościami a przy tym być bardzo szczęśliwym. I to też oddziałuje na innych w sensie ewangelizacyjnym.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-04-2017, 18:45 PM)Wierna napisał(a): co?

Którego słowa nie zrozumiałaś?

wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
Cytat: Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym człowiek gdzieś się zagubił w sferze seksualnej, pociąg do niej go zniewolił a dziewice konsekrowane pokazują, że jednak można żyć inaczej w czystości, w wolności od tych przywiązań.

Przecież to nie jest sfera zła sama w sobie, to czemu robić z tego ideologię?

Cytat:Nie raz jak się zapyta ateistę co myśli o zakonach to odpowie: "to jest ciemnota, życie za kratkami itp."

To, że ateista czegoś nie rozumie, to nie oznacza, że mamy robić dokładnie odwrotnie. Mamy zrozumieć,
czemu nie rozumie i robić to co słuszne.
[Obrazek: rt797_a.jpg]
  Odpowiedz   Ostrzeż
(29-04-2017, 19:30 PM)Michał✪ napisał(a):
Cytat: Zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym człowiek gdzieś się zagubił w sferze seksualnej, pociąg do niej go zniewolił a dziewice konsekrowane pokazują, że jednak można żyć inaczej w czystości, w wolności od tych przywiązań.

Przecież to nie jest sfera zła sama w sobie, to czemu robić z tego ideologię?

Cytat:Nie raz jak się zapyta ateistę co myśli o zakonach to odpowie: "to jest ciemnota, życie za kratkami itp."

To, że ateista czegoś nie rozumie, to nie oznacza, że mamy robić dokładnie odwrotnie. Mamy zrozumieć,
czemu nie rozumie i robić to co słuszne.
Nie robię z tego żadnej ideologii. Dobrze wiesz co się dzieje w świecie, gdzie ludzie często ulegają grzechowi nieczystości. A często nawet ten cały seks się promuje niestety.

Jutro jadę do Łowicza na spotkanie formacyjne
  Odpowiedz   Ostrzeż

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości