Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmartwychwstanie małych dzieci
(14-08-2017, 22:00 PM). napisał(a): Kto się będzie opiekował kulawymi którzy zmartwychwstaną?
Kto się będzie opiekował ślepymi którzy zmartwychwstaną?
Kto się będzie opiekował poronionymi embrionami które zmartwychwstaną?
Kto się będzie opiekował starcami, którzy zmartwychwstaną?
Kto się będzie opiekował paralitykami, którzy zmartwychwstaną?

Pytam o maluchów, bo ułomnych tam nie będzie.
Jak masz głupio odpowiadać to daj sobie spokój
Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie w pierwszym poście
co o tym mówi Biblia
  Odpowiedz   Ostrzeż
(14-08-2017, 22:32 PM)Daria napisał(a): Pytam o maluchów, bo ułomnych tam nie będzie.

Ale noworodki też są pod pewnym względem ułomne, bo
nie potrafią mówić ani samodzielnie się poruszać i jeść Facepalm1

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
Ja mam taką prośbę jak zadaję pytanie a ktoś konkretnie nie umie odpowiedzieć to proszę nie pisać. Nie jestem tu częstym gościem z powodu braku czasu ale z góry dziękuję za odpowiedzi oczywiście związane z tematem :-)
  Odpowiedz   Ostrzeż
(14-08-2017, 23:12 PM)Daria napisał(a): Ja mam taką prośbę jak zadaję pytanie a ktoś konkretnie nie umie odpowiedzieć

Dostałaś konkretną odpowiedź.
Użyj rozumu by ją zrozumieć.

(14-08-2017, 22:32 PM)Daria napisał(a): Pytam o maluchów, bo ułomnych tam nie będzie.

To jak zmartwychwstanie poroniony miesięczny płód? Jak?

(14-08-2017, 22:32 PM)Daria napisał(a): co o tym mówi Biblia

No co?
Niedostępny
  Odpowiedz
@Daria exe Ci odpowiedział, może sprobuję uprościć przekaz, bo chyba nie zrozumiałaś:
Biblia nie precyzuje ziemskich relacji w nowym życiu.
Exe odpowiedział Ci na pytanie przez analogię, co do żon i mężów:
Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.

Czyli, że nasze relacje, te, które znamy z ziemi, nie mają tam żadnego znaczenia.
Nie wiem jakiej wiecęj odpowiedzi oczekujesz.
Może jakiegoś proroctwa? Tylko, że nawet prorokowie nic nie wiedzieli na ten temat.

To odpowiedz, a teraz dygresja:

Gdybać sobie zawsze możemy, ale jak będziesz mieć serce nakierowane w ten sposób,
że za wszelką cenę próbowac wyjaśnić,
to na pewno niejeden się w ''internetach'' znajdzie, co chętnie złoży fałszywe proroctwo,
opisze Tobie pseudo-raj i tak dalej. 
Zresztą już pełno jest takich wizji, jedna bardziej przerażająca od drugiej.

Pytanie tylko czy zadowolisz się tym, co Bóg nam ma do przekazania, czy
za wszelką cenę będziesz chciała zaspokoić własną ciekawość i zadowolisz się duchową taniością
(ewentualnie duchową pustką nienawiści).

Przez takie akcje możesz prawdziwy raj wyrzucić, bo okaże się , że Bóg planował coś całkiem innego
niż na przykład róże, kwiatki, aniołki, wojskową musztrę, obojętne.
Zaufać Panu w tym temacie, tego uczy Biblia. PolecamSmile
[Obrazek: rt797_a.jpg]
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • exe
  Odpowiedz   Ostrzeż
(14-08-2017, 22:44 PM)Wasyl napisał(a):

Ale noworodki też są pod pewnym względem ułomne, bo
nie potrafią mówić ani samodzielnie się poruszać i jeść Facepalm1
Myślę, że po zmartwychwstaniu nikt nie będzie miał żadnej ułomności fizycznej. Nawet ci, którzy umarli jako noworodki.
  Odpowiedz   Ostrzeż
(09-08-2017, 23:04 PM)Daria napisał(a): Mam pytanie. Jak to będzie z dziećmi jeżeli chodzi o zmartwywstanie? Kto się będzie nimi opiekował w raju? Czy Biblia o tym coś mówi?

Biblia nic o tym nie mówi.
Możemy tylko przypuszczać, że tymi dziećmi zaopiekują się dorośli, którzy tam się znajdą i będą ich uczyć dróg Boga.

Bo ziemia będzie pełna poznania chwały Jehowy, jak wody pokrywają morze
Psalm 34:8 
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; 
szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego 
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
(18-08-2017, 00:06 AM)Krystian napisał(a): [quote='Daria' pid='5224' dateline='1502316272'] Możemy tylko przypuszczać, że tymi dziećmi zaopiekują się dorośli, którzy tam się znajdą i będą ich uczyć dróg Boga.

Kulawymi też?
A jak się będziesz opiekował poronionym dwutygodniowym płodem?
Niedostępny
  Odpowiedz
(19-08-2017, 07:16 AM). napisał(a): Kulawymi też?

Kulawych tam nie będzie.

(19-08-2017, 07:16 AM). napisał(a): A jak się będziesz opiekował poronionym dwutygodniowym płodem?

Userka pytała o opiekę nad dziećmi, które zmartwychwstaną i do tego się odniosłem.
Nic nie pytała o dwutygodniowy poroniony płód.
Psalm 34:8 
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; 
szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego 
chroni.

Odpowiedz   Ostrzeż
Ja takie coś znalazłam. 

"Powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? O niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb. Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne ziemskich. Inny jest blask słońca, a inny księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej.

Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne, powstaje zaś niezniszczalne; sieje się niechwalebne, powstaje chwalebne; sieje się słabe, powstaje mocne; zasiewa się ciało zmysłowe, powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało zmysłowe, powstanie też ciało duchowe. Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek, Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym. Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. Pierwszy człowiek z ziemi, ziemski, drugi Człowiek z nieba. Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. A jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak też nosić będziemy obraz człowieka niebieskiego. Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. Oto ogłaszam wam tajemnicę: Nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni." (1 Kor 15, 35).

Trudno określić, jakie będzie nasze ciało po zmartwychwstaniu. Św. Paweł wyjaśnia, że zbawieni będą podobni do zmartwychwstałego Chrystusa, bo ich zmartwychwstanie będzie udziałem w Jego życiu pełnym chwały. Po zmartwychwstaniu nasze ciała będą się zupełnie różnić od obecnych. Będą pozbawione wszelkich braków, nie będą podlegać cierpieniu ani śmierci.
[-] Następujący 1 Użytkownik lubi/lubią ten post:
  • Krzysiek
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości