Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acta 2
Co sądzicie o Acta 2?
  Odpowiedz   Ostrzeż
A co to?

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
To Ty nie wiesz? To jest projekt dyrektywy Unii Europejskiej dotyczący niby ochrony praw autorskich a w rzeczywistości cenzury internetu. Jest on bardzo restryktywny. Zakłada, że jeśli ja np. tutaj na forum zacytuję fragment jakiegoś dzieła lub utworu muzycznego (np. słowa "widziałam orła cień....") to będę za to płacić. Podobnie gdy na swoim profilu na fb zamieszczę link do jakiegoś filmu, który nie jest mój to też będę płacić za link. Podobnie zresztą w sprawie filmików. Jak YouTuber zamieści filmik, w którym użył fragmenty filmiku innego YouTubera lub muzykę, której on nie stworzył to będzie ponosić konsekwencje. Acta zniszczy również memy internetowe bo jak nie jesteś autorem zdjęcia to nie masz prawa go przerabiać
  Odpowiedz   Ostrzeż
Zatem opcja cytowanie powinna być zlikwidowana. Bo jak ktoś kogoś zacytuje i nie prześle kasy na konto użytkownika, który nr owego powinien mieć w stopce, to komornik mu telewizor albo co innego zabierze.
Musze jakoś swoje wyjątkowo mundre posty, wręcz każde słowo wycenić. Nie mogę się zdecydować ile od literki brać.
Zastanowię się jeszcze.
  Odpowiedz   Ostrzeż
https://www.youtube.com/watch?v=ZnYCN1PjinA&t=1s - tak wygląda cenzura internetu w Rosji
  Odpowiedz   Ostrzeż
Chciałam dzisiaj sprawdzić pewne hasło na Wikipedii. Wchodzę na tą encyklopedię a tam taka wiadomość:

"Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku,

5 lipca 2018 Parlament Europejski zdecyduje w głosowaniu, czy propozycję dyrektywy dotyczącej praw autorskich wystarczy procedować przez odpowiednią komisję, czy należy ją przegłosować plenarnie. Jeżeli nastąpi to pierwsze, a proponowana dyrektywa zostanie przyjęta w brzmieniu zaakceptowanym przez komisję JURI, otwartość Internetu będzie poważnie zagrożona.

Aktualna treść dyrektywy nie aktualizuje prawa autorskiego w Europie i nie promuje uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim, a zagraża wolności online i tworzy przeszkody w dostępie do Sieci. Wprowadza nowe ograniczenia, filtry i restrykcje. Jeżeli propozycja zostanie przyjęta w obecnej formie, dzielenie się wiedzą encyklopedyczną w sieciach społecznościowych, czy znajdowanie artykułów w wyszukiwarkach może nie być możliwe. Wikipedia także będzie zagrożona.

Przeciw propozycji już zdecydowanie sprzeciwiło się ponad 70 programistów, w tym także twórca sieci, Tim Berners-Lee, 169 naukowców i badaczy, 145 organizacji zajmujących się prawami człowieka, wolnością słowa, badaniami naukowymi, a także branża technologiczna, Wikimedia Foundation, organizacja non-profit, która opiekuje się, między innymi, tą darmową encyklopedią.

Z tych powodów społeczność polskojęzycznej Wikipedii zdecydowała się na zaciemnienie wszystkich swoich stron. Chcemy nadal oferować darmową, otwartą, społecznościową encyklopedię opartą na weryfikowalnych źródłach. Wzywamy wszystkich członków i członkinie Parlamentu Europejskiego, aby głosowali przeciwko zawężeniu procedowania dyrektywy do dedykowanej komisji, aby w trakcie dyskusji plenarnej wrócono do rozmów i rozważono liczne propozycje zmian, pochodzących między innymi od organizacji ruchu Wikimedia, aby usunięto artykuły 11 i 13, jak i aby poszerzono wolność panoramy na całą Unię Europejską i poddano domenę publiczną większej ochronie.

https://meta.wikimedia.org/wiki/SaveYourInternet
Społeczność Wikipedii"
  Odpowiedz   Ostrzeż

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości