Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto był został pierwszym królem Izraela?
(04-09-2016, 19:11 PM)Wasyl napisał(a): Jeśli chodzi o tę 0,5 poprawną odpowiedź, to myślę że chodzi o Jeroboama I,
który został pierwszym królem Izraela, czyli państwa północnego powstałego
po podzieleniu królestwa Salomona.

Nie. Ja tylkom był mówił o osobach sprzed namaszczenia Saula Kiszyca...

Btw, Jeroboam był pierwszym królem Izraela także - 100%. Smile
Niedostępny
  Odpowiedz
(05-09-2016, 19:05 PM)Mścigniew Ragnarski napisał(a): Nie. Ja tylkom był mówił o osobach sprzed namaszczenia Saula Kiszyca...

Zatem zostało mi do odgadnięcia jeszcze 1,5 odpowiedzi? U-n04

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
Gęba tego poganina w stopce jest naprawdę odrażająca powoduje niesmak w gronie prawych i sprawiedliwych ..
  Odpowiedz   Ostrzeż
(03-09-2016, 20:40 PM)Wasyl napisał(a): Pytanie z pozoru proste i wiele osób bez zastanowienia odpowie, że pierwszy był
Saul Beniaminita. Po części jest to prawda, ale tylko połowiczna  Smile Saul nie był
pierwszym królem Izraela per se, ale pierwszym oficjalnie usankcjonowanym przez
Jahwego królem tegoż państwa. Wcześniej Izraelici byli posiadali już króla, który był
został wybrany w całkiem brutalnych okolicznościach. O kogo chodzi? Zajrzyjmy do księgi
sędziów izraelskich:

Po pewnym czasie Abimelech, syn Jerubbaala, udał się do Szechem
do braci swej matki i zwrócił się do nich oraz do całej rodziny domu
ojca swej matki, mówiąc: "Proszę, powiedzcie do uszu wszystkich
właścicieli ziemskich z Szechem: 'Co uważacie za lepsze: żeby
panowało nad wami siedemdziesięciu mężów - wszyscy synowie
Jerubbaala - czy żeby panował nad wami jeden mąż? A pamiętajcie,
że ja jestem waszą kością i waszym ciałem' ". Toteż bracia jego matki
zaczęli mówić wszystkie te słowa o nim do uszu wszystkich właścicieli
ziemskich z Szechem, tak iż ich serce skłoniło się ku Abimelechowi,
powiedzieli bowiem: "On jest naszym bratem". Wówczas dali mu 
siedemdziesiąt srebrników z domu Baal-Berita i Abimelech zaczął za nie
najmować próżniaków i zuchwalców, żeby mu towarzyszyli. Potem udał
się do domu swego ojca w Ofrze i na jednym kamieniu pozabijał swych
braci, synów Jerubbaala, siedemdziesięciu mężów, lecz Jotam, najmłodszy
syn Jerubbaala, pozostał, gdyż się ukrył. Następnie zebrali się wszyscy
właściciele ziemscy z Szechem oraz cały dom Millo i poszli, i przy wielkim
drzewie, słupie, który był w Szechem, ustanowili Abimelecha królem. 

Z tego więc wynika, że pierwszym królem w Izraelu został Abimelech Gedeonita,
tyle że odbyło się to bez aprobaty Jehowy.

Podsumowując, prawdą jest, że pierwszy był Abimelech, jak i to że pierwszy królował
Saul. Wszystko zależy od tego jakie założenia przyjmiemy  Wink

Był fikcyjnym królem, prawdziwym królem jest król namaszczony przez prawdziwego kapłana prawdziwego Boga!!
  Odpowiedz   Ostrzeż
(06-09-2016, 18:28 PM)Jahu napisał(a): Był fikcyjnym królem prawdziwym królem jest król namaszczony przez prawdziwego kapłana prawdziwego Boga !!

Primo, nie był fikcyjnym, bo Biblia o nim wspomina. Secundo, to że nie został usancjonowany
przez Pana Boga nie oznacza, że królem nie był. Mimo że to zbrodniarz, to władcą Izraela był
został i ten fakt jasno przekazał pisarz księgi sędziów izraelskich. Tertio, z szacunku do PŚ dbaj
o interpunkcję tak jak nakazuje punkt porządkowy, m.in. nie czyń odstępów między znakami
interpunkcyjnymi.

Wj 15:3 Pan jest wojownikiem, Jahwe - imię jego.

Iz 26:10
Jeżeli okazać łaskę złoczyńcy, on
nie nauczy się sprawiedliwości.
Nieprawość on czyni na ziemi prawych
i nie dostrzega majestatu Pana.

"Nie mam do powiedzenia nic tym, którzy wątpią w Boga.
Mogę im tylko przypomnieć o mojej pogardzie i ich niedoli.
Nie muszę udowadniać, że Bóg istnieje. To wy powinniście
wykazać, że nie istnieje[...] Bóg istnieje, jednak nie będzie

nami zainteresowany, dopóty my nie będziemy zainteresowani
wyłącznie Nim"

Pius XIII
Niedostępny
  Odpowiedz   Ostrzeż
(06-09-2016, 18:43 PM)Wasyl napisał(a):
(06-09-2016, 18:28 PM)Jahu napisał(a): Był fikcyjnym królem prawdziwym królem jest król namaszczony przez prawdziwego kapłana prawdziwego Boga !!

Primo, nie był fikcyjnym, bo Biblia o nim wspomina. Secundo, to że nie został usancjonowany
przez Pana Boga nie oznacza, że królem nie był. Mimo że to zbrodniarz, to władcą Izraela był
został i ten fakt jasno przekazał pisarz księgi sędziów izraelskich. Tertio, z szacunku do PŚ dbaj
o interpunkcję tak jak nakazuje punkt porządkowy, m.in. nie czyń odstępów między znakami
interpunkcyjnymi.

Był samozwańczym królem ..
A co do interpunkcji to zmień forum jak chcesz nauczać  gramatyki
  Odpowiedz   Ostrzeż
(05-09-2016, 19:43 PM)Wasyl napisał(a):
(05-09-2016, 19:05 PM)Mścigniew Ragnarski napisał(a): Nie. Ja tylkom był mówił o osobach sprzed namaszczenia Saula Kiszyca...

Zatem zostało mi do odgadnięcia jeszcze 1,5 odpowiedzi? U-n04

Tak.

Najważniejszą część odgadłeś. Thumb001

Reszta jest trudniejsza. Zważ także na to pół.
Czyli król, ale niedorobiony, dlatego połówkowy. Laugh

Tyle z podpowiedzi na teraz Fponder
Niedostępny
  Odpowiedz
(06-09-2016, 16:00 PM)Jahu napisał(a): Gęba tego poganina w stopce jest naprawdę odrażająca powoduje niesmak w gronie prawych i sprawiedliwych ..

Są tu jakieś laski? Niech ocenią, która gęba odrażając powoduje niesmak... Laugh

Może zrobić ankietę? Laugh

[Obrazek: attachment.php?aid=2]
Niedostępny
  Odpowiedz
(06-09-2016, 19:42 PM)Jahu napisał(a): A co do interpunkcji to zmień forum jak chcesz nauczać  gramatyki

Szanowny Panie Jahu,

Wasyl słusznie zwrócił był panu uwagę wskazując na zasady poprawnego pisemnego formułowania wypowiedzi.
Jest taki zapis w regulaminie - więc dobrze by było, gdyby starał się pan do niego stosować. Lepiej napisać mniej,
a sprawdzić ze trzy razy nim się wyśle post - albo go po wysłaniu zedytować. Nikt za przypadkowe błędy ganił nie
będzie jednakże jeżeli notorycznie będzie pan pisał niechlujnie (co świadczy o braku szacunku dla interlokutorów,
jak i dla przedmiotu naszych dysput) wówczas będzie wskazana interwencja administracji. Każdy user stara się tu
pisać poprawnie - oraz edytować posty w taką formę, ażeby była ona łatwo przyswajalna przez innych czytelników
tudzież nie wprowadzała ich w błąd co do pisowni czy treści przekazywanych myśli. Jeżeli inni starają się aby panu
było łatwiej/milej czytać ich wypowiedzi, prosimy by raczył pan łaskawie czynić podobnie w myśl miłości bliźniego.

Niedostępny
  Odpowiedz
(07-09-2016, 13:51 PM)Mścigniew Ragnarski napisał(a):
(06-09-2016, 16:00 PM)Jahu napisał(a): Gęba tego poganina w stopce jest naprawdę odrażająca powoduje niesmak w gronie prawych i sprawiedliwych ..

Są tu jakieś laski? Niech ocenią, która gęba odrażając powoduje niesmak... Laugh

Może zrobić ankietę? Laugh

[Obrazek: attachment.php?aid=2]

Ja w stosunku do niego nie gram pogańskiego barbarzyńcy zbrukanego krwią zabitych !!!
Więc się goń "facet"
Co do gramatyki to nie jedno forum odwiedziłem i widzę z jakimi błędami piszą ludzie i nikt się ich nie czepia bo nie oto chodzi na forach tylko o treść , jeżeli jeszcze raz któryś się odezwie  w związku z pisownią to powiem mu gdzie ma ją sobie wsadzić !Uczone gamonie . Najwięksi oszuści to najlepiej wyszkoleni w mowie i pisaniu wiem to z autopsji .
  Odpowiedz   Ostrzeż

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości