Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakaz pracy za poglądy biblijne
#1
Wojciech Didyk

43-letni brytyjski nauczyciel, wierny Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wielkiej Brytanii, Robert Haye, został pozbawiony prawa wykonywania swego zawodu w Deptford Green School w Lewisham (dzielnica Londynu) po tym, jak NA ZAJĘCIACH Z ETYKI SEKSUALNOŚCI STWIERDZIŁ, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Ma on bezterminowy i całkowity zakaz nauczania

Sędzia Sądu Najwyższego, w precedensowej rozprawie, odrzucił apel nauczyciela o zniesienie zakazu stwierdzając, że jego komentarz był "niewłaściwy", i że jest on WINNY złamania kodeksu profesjonalnego postępowania. W uzasadnieniu wyroku, sędzia King stwierdził, że szkoły mają politykę wymagającą od nauczycieli przedstawiania pozytywnych informacji odnośnie homoseksualizmu, "aby umożliwić uczniom rzucenie wyzwania stereotypom i uprzedzeniom" (??)

Robert Ogilvy, który reprezentował Roberta Haye w sądzie uzasadniał, że komentarz Haye'a nie wywołał poczucia obrazy u jakiegokolwiek ucznia

Stwierdził on dalej, że zakaz jest "generalnie nieuzasadniony, niesprawiedliwy i nieproporcjonalny", oraz że narusza wolność wypowiedzi i wyznawania religii jego klienta

Jednak Sędzia odpowiedział, że polityka szkoły jest częścią "współczesnych wartości tolerancyjnych" (??) i że apelacja pana Haye była "nieprzemyślana i musiała przegrać" (??)

PRAWO DO WYPOWIEDZI

Pan Haye, który jest członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego stwierdził, że wyrok ten najprawdopodobniej zakończy jego karierę nauczyciela w Wielkiej Brytanii, gdyż nie może położyć na ołtarzu kompromisu swych przekonań opartych na Słowie Bożym

Powiedział: "Nie odwołam swojej wiary. Bóg jest na pierwszym miejscu (...) Chrześcijanie są obecnie prześladowani w tym kraju za wiarę w Biblię (...) Nie może tak być. Mamy prawo do wiary i wyrażania swej wiary, jednak ludzie obecnie obawiają się sankcji prawnych za nie bycie politycznie poprawnymi (...) Kraj ten jest wolnym i demokratycznym społeczeństwem, ale czy na pewno ? Czy na pewno ?"

NARASTAJĄCA NIETOLERANCJA

Andrea Williams, przewodnicząca Christian Concern, skomentowała to następująco:

"Niektóre ostatnio opublikowane opinie prawne ostrzegają przed konsekwencjami nowej definicji instytucji małżeństwa, jakie spadną na nauczycieli. Sprawa ta wyraźnie ukazuje, że nawet przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w prawie dotyczącym małżeństwa, ludzie z głębokimi przekonaniami religijnymi na temat etyki seksualnej są wypierani z miejsc pracy.

Jest wielką ironią, że pod szyldem "tolerancji", ludzie są zmuszani do akceptowania zbioru wartości, z którymi się nie zgadzają. Sądy tak naprawdę propagują wzrastającą nietolerancję i zawodzą w swym obowiązku ochrony wolności wypowiedzi człowieka"

BIBLIA O HOMOSEKSUALIŹMIE

Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (3 Mojż 18,22.24-25.29; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,25-28.32), bezeceństwo i zło (Sdz 19,22-25), grzech przeciwny naturze (Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (3 Mojż 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (3 Mojż 18,29), a będą ukarani śmiercią (3 Mojż 20,13), i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)

Ponadto: 1 Tm 1:8-11; 1 Mojż 19:4-13; 1 Kor 13:4-5; Kol 3,5; Flp 4,8; Jk 1,14-15; Ef 4,22-24; 5 Mojż 30,19; itd...

Zgodnie z Bożym zamierzeniem stosunki seksualne są zarezerwowane tylko dla mężczyzny i kobiety, i to wyłącznie w obrębie małżeństwa.
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. 

Ewangelia Jana 3:16
  Odpowiedz
#2
Zajęcia z etyki seksualności..... Zachodnia Cywilizacja upada coraz bardziej
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości