Hello guest, if you read this it means you are not registered. Click here to register in a few simple steps, you will enjoy all features of our Forum.

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BIBLIA AUDIO superprodukcja
#1
Powstaje niesamowite słuchowisko, dźwiękowa adaptacja Biblii - Starego i Nowego Testamentu. Nagranie ma trwać około 110 godzin, w którym będzie brało udział 300 aktorów i muzyków.  Autorami projektu są Maciej Budzich i Krzysztof Czeczot.

 
Przedsięwzięcie jest sporym wyzwaniem ze względu zarówno na ilość pracy, jak i budżet potrzebny na sfinansowanie produkcji. 1 godzina audiobooka to około 50 godzin pracy nad nagraniem, montażem, tworzeniem efektów. Zbiórka pieniędzy i realizacja została z tego względu podzielona na kilka etapów. W nagraniach zostanie wykorzystana Biblia Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku.

 
>>Pobierz pliki
 
Jak przyznają pomysłodawcy, projekt powstaje z trzech powodów.
 
Po pierwsze, jak mówi Krzysztof Czeczot: "nasza inicjatywa ma wymiar kulturalny, edukacyjny i społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na bibliaaudio.pl czy też poprzez uczestnictwo w samych nagraniach, bo taką możliwość również zaproponujemy".
 
Po drugie projekt jest przeznaczony dla tych, którzy nie znają Pisma Świętego, a chcieliby poznać. Jak również dla tych, którzy je znają, ale chcieliby je zobaczyć w trochę innej odsłonie.
 
Po trzecie, autorzy określają to jako "nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń - swego rodzaju cyfrowy pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski".
 
Powstała już pierwsza część projektu - Nowy Testament. Zbiórka zakończyła się w maju, a realizacja pod koniec lipca 2016 roku. Zbiórka na Stary Testament rozpoczęła się 14 czerwca. Realizacja jest uzależniona od jej tempa, kolejne fragmenty będą udostępniane wraz z postępującymi pracami.
 
W nagraniach możemy usłyszeć Jerzego Trelę w roli Boga, Andrzeja Woronowicza jako Jezusa, a także Małgorzatę Kożuchowską (narratorka w Ewangelii wg św. Jana) i Krystynę Jandę (narratorka w Ewangelii wg św. Mateusza).
 
Po zakończonym projekcie całość będzie udostępniona w Internecie za darmo.
 
Posłuchaj fragmentu Ewangelii wg św. Marka (rozdział 16, Zmartwychwstanie):
 

 
>> Tutaj możesz wesprzeć projekt 

zródło : http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-w...audio.html
  Odpowiedz
#2
Rzeczywiście ta superprodukcja jest fajna.
Tutaj do posłuchania Księga Rodzaju i nie tylko.

https://soundcloud.com/bibliaaudio
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. 

Ewangelia Jana 3:16
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości